Život na vinici
O nás

TO JSME MY
Vinařství Herůfek

Vážení přátelé, dovolte abych Vás srdečně přivítal na stránkách, pomocí kterých bych Vás rád seznámil s naším rodinným klenotem. Najdete nás v malebné vinařské obci na jihu Moravy. Zaječí si nese svou vinařskou tradici již od své první písemné zmínky z počátku 13. století. Viniční tratě v katastru obce náleží do velkopavlovické vinařské podoblasti. Významnými centry této podoblasti jsou Velké Pavlovice, Velké Bílovice, Kobylí a Čejkovice. Naše rodinné vinařství jsem založil v roce 2006. Velkou oporou v mém počínání je moje manželka Andrea. Říká se, že ve víně je pravda. My navíc říkáme, že ve víně je i láska. V každé naší lahvi naleznete vřelý dotek podpálavského slunce, kus milované země a v neposlední řadě také kus našich srdcí, která v našem vinařství do výroby vín dáváme. Nabízíme Vám možnost nejen ochutnat plody naší poctivé práce v příjemném prostředí s rodinnou atmosférou, u dobrého jídla, ale také možnost složit hlavu v našem útulném penzionu. Odpočiňte si, relaxujte a na chvíli zapomeňte na každodenní starosti všedních dnů. U nás jste vždy vítáni!

Naše vinice
Osobní přístup
a moderní technologie

K lásce k úrodné zemi, vinařství, vínu a všemu co k němu náleží, jsem byl veden již od útlého dětství mým dědečkem. Tak jak on předal mě své neocenitelné vinařské umění a zasvěcoval mne dlouhá léta do tajů výroby tak jedinečného nápoje, jakým bezesporu víno je, jak i já se dnes snažím předat tyto zkušenosti svým dvěma synům. Vedu je v úctě k člověku, poctivé práci, rodinné tradici a historii. Přitom se však nebráníme nejmodernějším technologiím a postupům při výrobě a zpracování vína, které plně v našem vinařství využíváme. Specializujeme se na výrobu nejkvalitnějších přívlastkových vín, která distribuujeme v lahvích.

U nás k výrobě přistupujeme tak, že víno vnímáme jako vzácný dar, skrze který k nám promlouvá všemocná matka příroda. Výroba vína, na kterou je u nás kladen velký důraz, je podpořena osobním přístupem a volbou vhodné technologie. Na vinicích provádíme redukci násady, tak aby byl docílen maximální výnos z jednoho keře 2 - 2,5 kg hroznů podle odrůdy. Tento způsob zaručuje dobrou vyzrálost hroznů a tím i kvalitu budoucího vína. Naše vinice jsou obhospodařovány v ekologicky přijatelném systému integrované produkce.

Vinice a příběh našeho vína

V našem vinařství vyprodukujeme ročně zhruba 50 tisíc lahví přívlastkových vín. Díky osobnímu a modernímu přístupu dosahují naše vína těch nejvyšších kvalit. Příběh každého vína začíná ve vinici. Námi obhospodařované vinice se rozkládají na ploše zhruba 10 hektarů ve viničních tratích v katastrálním území obce Zaječí. Ve vinicích pěstujeme několik odrůd révy vinné. Patří mezi ně jak ty prastaré, tradičně v našich zeměpisných šířkách pěstované, tak relativně nově vyšlechtěné a žádané odrůdy. V našich vinicích konkrétně pěstujeme odrůdy v následujících tratích:

VINIČNÍ TRAŤ
Nová Hora (3,1ha)
Pěstované odrůdy: Rulandské bílé, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Zweigeltrebe

VINIČNÍ TRAŤ
Pod Novou Horou (2,5ha)
Pěstované odrůdy: Hibernal, Veltlínské zelené, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Sauvignon

VINIČNÍ TRAŤ
Zelnice (0,3ha)
Pěstovaná odrůda: Merlot

VINIČNÍ TRAŤ
Růžový Vrch (4ha)
Pěstované odrůdy: Irsai oliver, Müller-Thurgau, Pálava, Rulandské šedé

Celkově v našich vinicích pečujeme o 43700 keřů révy vinné (vitis vinifera).
Nejpočetněji je zastoupena odrůda Irsai oliver, Pálava, Rulandské šedé, Müller-Thurgau.

POZNEJTE NÁS OBRAZEM
Fotogalerie

Sledujte nás na sociálních sítích

Instagram

sociální sítě