Naše vinice

Vinařství Herůfek

Rodinné vinařství ze Zaječí

Osobní přístup
a moderní technologie

Výroba vína, na kterou je u nás kladen velký důraz, je podpořena osobním přístupem sklepmistra a zvolením vhodné technologie. Naše sklepní hospodářství využívá veškerou moderní technologií, která je zapotřebí při výrobě vína. Naše vinařství se zaměřuje na pěstování následujících odrůd: Veltlínské zelené, Pálava, Muller Thurgau, Irsai oliver, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Rulandské šedé, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka, Cabernet Sauvignon Zweigeltrebe, Rulandské Modré. Mezi dvě nejvíce oblíbené bílé odrůdy z našeho vinařství patří Veltlínské zelené a Pálava, které jsou v našich vinicích vysázeny nejvíce. Z červených odrůd jsou nejvíce oblíbeny Cabernet Sauvignon a Frankovka pro svou intenzívní barvu a mohutnou chuť.

Na vinicích provádíme redukci násady, tak aby byl docílen maximální výnos z jednoho keře 2 - 2,5 kg hroznů podle odrůdy, jenž zaručí dobrou vyzrálost hroznů a kvalitu budoucího vína. Naše vinice jsou obhospodařovány v ekologicky přijatelném systému integrované produkce.

 

Viniční trať Nová hora

Trať je orientovaná převážně jižně a svojí rozlohou (45,3 ha) je největší Zaječskou viniční tratí. Pěstujeme zde Svatovavřinecké, Rulandské bílé, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené

Koupit víno z této trati

Viniční trať Pod Novou horou

Druhá největší viniční trať v obci Zaječí s dostatkem slunečních paprsků.  Pěstujeme zde odrůdy Cabernet Sauvignon, Frankovka a Chardonnay.

Koupit víno z této trati

Viniční trať Stará hora

Tato viniční trať je posazena do mírného svahu. Trať je otevřena do širokého kraje, je poměrně větrná s dostatkem slunečních paprsků. Rodí se zde víno odrůdy Rulandské bílé.

Koupit víno z této trati

Viniční trať Růžový vrch

Díky půdním podmínkám a celodennímu osvětlení sluncem, tady dozrávají hrozny do výborných kvalit a vysokých cukernatostí. Pěstujeme zde odrůdy Irsai Oliver, Pálavu, Rulandské šedé a Müller Thurgau.

Koupit víno z této trati