Vinařství Herůfek

Rodinné vinařství ze Zaječí

Jsme rodinné vinařství zabývající se výrobou jakostních a přívlastkových vín se sídlem v Zaječí, které je součástí Velkopavlovické vinařské podoblasti. Obec leží v tom nejjižnějším koutě jižní Moravy asi 35 km jihovýchodně od Brna v těsném sousedství Lednicko-valtického areálu. Obhospodařujeme 10 hektarů vinic ve viničních tratích Růžový vrch, Nová hora a Pod Novou horou.

Vstoupit do e-shopu Degustace ve sklepě Kontakty Penzion u Herůfků

Solaris Moravské zemské, 2019

Zpracování: Ruční sklizeň, hrozny sklízeny v kvalitě výběru z bobulí. Víno kvasilo a zrálo v nerezu, 5 měsíců na jemných kalech.

Senzorické hodnocení: Víno zlaté barvy. Ve vůni můžeme najít sušené banány, tóny limety ananasu a medu. V chuti je víno plné medové s vysokým extraktem a znatelným zbytkovým cukrem.

Solaris je PiWi odrůda, určená k výrobě bílých vín. Vytvořil ji Prof. Dr. Norbert Becker ve Freiburgu, tedy v Německu, roku 1975 křížením odrůd Merzling a Gm 6493. Dává vína plná, vysoké kvality, často s vysokým zbytkovým cukrem, s dostatečnou aciditou a s vysokým obsahem alkoholu. Ve vyšších kvalitách QmP (výběr z bobulí, slámová vína) je potom více ovocnější a květinový s velmi jemným muškátem. Jiné prameny uvádějí, že v chuti bývají tóny připomínajícími ananas a lískový oříšek. Je vhodná do cuvée s méně cukernatými mošty odrůd Ryzlink rýnský či Rulandské bílé.

Solaris, Moravské zemské, 2019
Vinařská oblast Moravská
Vinařská podoblast Velkopavlovická
Vinařská obec Zaječí
Trať Pod Kapličkou
Alkohol 13,5% obj.
Typ suché
Objem 0,75 l
Podáváme při teplotě 10-12 °C

Pálava výběr z bobulí, 2019

Víno má zlatavou barvu s oranžovými menisky a odlesky bronzových tónů. Vůně vína připomíná kandovanou citrusovou kůru, jarní med, okvětní lístky růže doplněné o vůni vanilky. Víno plné, s nižším obsahem kyselin, vláčné a s dlouho trvajícím odchodem.

Doporučujeme podávat k silněji kořeněným jídlům, k paštikám, ke sladkým úpravám masa, k ovčím či kozím sýrům.

Pálava, výběr z bobulí, 2019
Vinařská oblast Moravská
Vinařská podoblast Velkopavlovická
Vinařská obec Zaječí
Trať Růžový vrch
Alkohol 13,5 % obj.
Typ sladké
Objem 0,75 l
Podáváme při teplotě 10-12 °C

Zweigeltrebe rosé výběr z hroznů, 2019

Barva vína je sytě růžová, v tónu malinové šťávy. Vůně je velmi intenzivní, ovocná a svěží, s tóny lesních jahod, malin a třešní. Chuť je svěží a bohatá, s dokonalou a plnou stopou veškerého ovoce z buketu. Ve středně dlouhé dochuti se snoubí pomelo s vanilkovým krémem.

Doporučujeme k salátům, studeným pečením a grilovanému drůbežímu masu.

Zweigeltrebe rosé, výběr z hroznů, 2019
Vinařská oblast Moravská
Vinařská podoblast Velkopavlovická
Vinařská obec Zaječí
Trať Nová hora
Alkohol 13,5 % obj.
Typ Polosladké
Objem 0,75 l
Podáváme při teplotě 13-18 °C

Cabernet Sauvignon Pozdní sběr, 2017

Víno granátové barvy, někdy s modravým zábleskem. Typickou vůní černého rybízu dopravázejí v závislosti na zralosti hroznů i vína vůně třešní, ostružin, tabáku, cedrového dřeva či marmelády. Víno je mohutné s velmi dlouho trvajícím dojmem a při vyvinuté láhvové zralosti je lehce sametové. U mladých vín bývá agresivní tříslovitost.

Doporučujeme k masitým jídlům, zejména k jehněčí pečeni, bifteku krůtímu masu nebo jídlům upravených s keřenitými omáčkami.

Cabernet Sauvignon, Pozdní sběr, 2017
Vinařská oblast Moravská
Vinařská podoblast Velkopavlovická
Vinařská obec Zaječí
Trať Pod novou horou
Alkohol 13,0% obj.
Typ polosuché
Objem 0,75 l
Podáváme při teplotě 13-18 °C
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.